תכנון ,פיתוח וייצור מעגלים

אם יש לך רעיון למוצר או רק תכנון חלקי שלו, בארוטק תקבל שרותי פיתוח והנדסה מלאים, כולל תכנון חשמלי, עריכת מעגלים במערכות מתקדמות ובניית אבי טיפוס.

מאחר וארוטק הנה גם גוף יצורי, פיתוח המוצר הנו בחשיבה ליצור וכבר בשלב זה נבנה תיק המוצר מלא, הכולל גם את מפרטי תהליך היצור , המאפשר המשך מיידי של היצור הסדרתי בארוטק , ללא צורך בשלב נוסף בין הפיתוח ליצור . בדרך זו אנו מבטיחים איכות מוצר מרבית , במחירים אטרקטיביים.

ייצור מוצרים אלקטרוניים לפי תקן ROHS

 832

גם היום , מספר שנים לאחר שתקן ROHS הוטמע ברוב המוצרים האלקטרוניים והפך להיות התקן הסטנדרטי עדיין יש בלבול בין הגדרת מוצר ללא עופרת "LEAD FREE" וסימונו –LF ובין מוצר העומד בתקן ROHS COMPETIBLE וסימונו ROHS ובכן, זה לא זהה.

כשעל מוצר רשום "LF " ,במוצר הנ"ל אחוז העופרת המותר הוא מתחת ל 0.1% כרשום בתקן אבל אין שום מגבלה על שאר החומרים.

כשעל מוצר רשום " ROHS " , במוצר הנ"ל בנוסף, אין גם חומרים אחרים האסורים לפי התקן שהם:

  • עופרת
  • כספית
  • קדמיום
  • כרום ותרכובותיו
  • פוליברומיט בי פנול PBB
  • פוליברומיט די פניל אתר PBDE

החומרים האחרונים הם תוספים לפלסטיקה, המונעים דליקה. הם מופיעים בקופסת המוצר, אבל גם בפלסטיקה של הרכיבים עצמם. יש לשים לב שבחלקי המתכת במוצר כמו ברגים או טבעות יש ציפוי של כרום וקדמיום, האסורים גם כן.

היום התקן חל על כל המוצרים האלקטרוניים, למעט אלו שמוגדרים בפירוש , כמו ציוד צבאי או מכשור רפואי מיוחד.

מעגל מורכב                              מעגל קשיח גמיש                             מעגלים היברידיים

circle1 circle2 photo 1

תהליכי הייצור של המוצרים העומדים בתקן, שונים מהתהליכים הרגילים, בגלל השוני בתכונות הפיסיקליות שלהם, כמו טמפרטורת התכת הבדיל ללא עופרת , הגבוהה בכ40 מעלות צלסיוס מבדיל עופרת רגיל (217 לעומת 179).

במשחות בדיל, המיועדות להרכבת מעגלים בטכנולוגיות המשטח (SMT ) יש גם פלקסים יחודיים, המתאימים לטמפרטורות אלו ולכן ניתן לראות זאת כשתי טכנולוגיות.

לקבלת הרכבה טובה ואמינה מצד אחד, ומניעת חימום יתר מצד שני, חשוב שהרכיבים, החלקים, הכרטיס המודפס וחומרי ההלחמה יהיו כולם באותה טכנולוגיה : מעגל רגיל , או LEAD FREE. לשם כך ארוטק פיתחה תהליכים מיוחדים , שמתאימים לתכונות החומרים האלו עם ציוד הרכבה מיוחד.

כאשר מנסים לערבב טכנולוגיות, כגון רכיבים LEAD FREE עם כרטיס רגיל או כרטיס LEAD FREE עם רכיבים רגילים או רכיבים משני הסוגים, אז אי ההתאמה יכולה לגרום לבעיות אמינות של ההרכבה (איכות הלחמה ו/או פגיעה בגלל חימום יתר). אם בכל זאת יש צורך בכך ,אז על היצרן או קבלן המשנה המרכיבים את המעגלים לדאוג לבנות תהליכים מיוחדים עם חומרים מיוחדים למניעת פגיעה באיכות המעגלים.

יש לזכור כי בכל מקרה, מעגלים בטכנולוגיה מעורבת אינם עומדים בתקן ROHS, קבלן משנה אחראי, ידאג ליידע את לקוחותיו עוד בשלב תכנון המעגל ובזמן עריכת הכרטיס המודפס על השוני בין הטכנולוגיות כבר בשלבים אלו, (למשל בבחירת רכיבים או תכנון גודל פדים), כדי להתאים אותם לדרישות והמגבלות החדשות ובכך להבטיח ייצור אופטימאלי ואיכותי כבר מההתחלה.

זאת הלקוח מקבל באופן שוטף בארוטק , כחלק מהשירות שהיא נותנת ללקוחותיה.